دارای تاییدیه از سازمان نظام مهندسی

 

تحت پوشش بیمه سامان

 

دارای تاییدیه از وزارت مسکن و شهرسازی

 

پروانه کاربرد علامت استاندارد 12977

گواهینامه مرکز تحقیقات ملاک استاندارد مصالح ساختمانی نیست

به گزارش خبرنگار «صما» روزگذشته یک متخصص حوزه ساختمان در یک نشست تخصصی که در مرکز تحقیقات برگزارشده بود نسبت به ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد به چرخه ساخت و ساز ابراز نگرانی کرده بود و خواستار طراحی مکانیزمی برای ارتقای سطح کیفی مصالح ساختمانی شده بود.

در این زمینه فریدون بلغاری درگفت وگو با «صما» اظهارداشت: براساس توافق های صورت گرفته، گمرک اساسا ورود هر نوع محصول ساختمانی را مشمول دریافت تاییدیه ازسوی موسسه استاندارد کرده است. بر این اساس هر نوع محصول ساختمانی که به کشور وارد می شود، ابتدا نمونه برداری شده و سپس در آزمایشگاه های موسسه استاندارد مورد آزمایش قرارمی گیرد وچنانچه مورد تایید باشد، مجوز ترخیص برای آن کالا صادر می شود.

بلغاری با اشاره به اینکه تدابیرگمرکی برای مصالح ساختمانی از سالهای گذشته به شدت اعمال می شود ادامه داد: درحال حاضر بخش عمده ای از مصالح ساختمانی در کشور تولید می شود و به جز آهن آلات که از کشورهای دیگر وارد می کنیم، سایراقلام پرمصرف ساختمانی درکشور تولید می شود و ما دراین زمینه کاملا خودکفا هستیم.

مدیرکل دفترن ظارت بر اجرای استاندردهای صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه متخصصانی که درباره ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد ابرازنگرانی کرده اند می بایست دراین زمینه شفاف سازی کنند و مصادیق آن را به درستی بازگوکنند تصریح کرد: اینکه برخی از مصالح ساختمانی وارداتی گواهینامه مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی را ندارند، ملاک غیراستاندارد بودن یک محصول ساختمانی نیست و مهر استاندارد به عنوان شاخص تعیین کننده استاندارد بودن یک محصول ساختمانی مورد نظر قرار می گیرد.

بلغاری تاکید کرد: با این رویکرد هر محصول ساختمانی که ازمبادی رسمی به کشور وارد شده باشد و دارای مهر استاندارد باشد، از کیفیت و استاندارد لازم برخودار است و به صرف نداشتن گواهینامه مرکز تحقیقات، نباید آن را جزء کالای غیراستاندارد محسوب کرد.

مدیرکل دفترنظارت بر اجرای استاندردهای صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد همچنین درباره برنامه های این سازمان در سال آینده در زمینه افزایش تجهیزات و آزمایشگاه های آن اظهارداشت: توسعه تجهیزات این سازمان مطابق با بودجه ای که به آن اختصاص پیدا می کند صورت می گیرد و با این رویکرد مقرر شده است که سال آینده در بسیاری از استانها نسبت به افزایش تجهیزات و آزمایشگاه ها اقدام کنیم.

 

http://www.tomroof.ir/images/nezam%20tehran.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/patent-thermocutte-smr.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/standard-12977-92-3-300-2.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/5699-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/standard.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/calc%20notes.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/guarantee.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/sji1.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0003-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0004-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_new-sm.jpg

تقدیر شده در نخستین همایش مصالح استاندارد- 1393

آخرین اخبار

مقاومت بالای سازه و سقف های تام در برابر زلزله در استان کردستان


برخی پروژه های دهانه بلند سقف تام در کشور


تقدیر از سقف نوین تام در همایش ملی تعالی استاندارد


حضور سقف تام در هفدهمین نمایشگاه ساختمان تهران (سالن 14 غرفه 112)


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

مرکز توسعه مهندسی و کارآفرینی عمران ایران

مبتکر فن آوری های نوین ساختمانی

ارائه دهنده سری سقف های نوین تام

 

دفتر مرکزی: تهران، خ سهروردی شمالی، پلاک 683

تلفن: 88172697-88172698-88739459

فکس: 88617651

 

ایمیل: info@tomroof.ir

http://tomroof.ir/images/telegram-logo.gif

Brown Blue Orange