دارای تاییدیه از سازمان نظام مهندسی

 

تحت پوشش بیمه سامان

 

دارای تاییدیه از وزارت مسکن و شهرسازی

 

پروانه کاربرد علامت استاندارد 12977

سه راهکار برای دریافت وام مسکن | سود وام مسکن یک درصد کاهش یافت

مدیرعامل بانک مسکن طرح‌های سه‌گانه برای خانه‌دار شدن مردم را تسریح کرد و گفت: دولت برای اقشار ضعیف هم طرح‌های دیگری خواهد داشت.

محمدهاشم بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن گفت: در آخرین جلسه شورای پول و اعتبار در سال جاری، اکثر پیشنهادات بانک مسکن در راستای افزایش توان مالی خریداران و سازندگان مسکن به تصویب رسید.

مدیرعامل بانک مسکن، جامعه هدف وام‌های تصویب شده را اقشار متوسط و کسانی که توان بازپرداخت اقساط و پس‌انداز مسکن را دارند، ذکر کرد و افزود: قطعاً دولت برای اقشار ضعیف هم طرح‌های دیگری خواهد داشت.

  • طرح اول: وام مسکن زوجین از طریق صندوق یکم

بت‌شکن افزود: براساس مصوبه جدید، در تهران هر یک از زوجین می‌توانند تا مبلغ ۸۰ میلیون تومان و در مجموع ۱۶۰ میلیون تومان برای یک پلاک ثبتی وام دریافت کنند؛ این مبلغ در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان، در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۴۰ میلیون تومان و در مجموع ۸۰ میلیون تومان بر روی یک پلاک ثبتی است.

وی با اشاره به اینکه براساس این طرح، معادل ۸۰ درصد ارزش ملک مبایعه‌نامه یا ساخت، متقاضیان می‌توانند از وام‌های جدید مسکن استفاده کنند، تصریح کرد: در این طرح محدودیتی برای زوجین از جهت تاریخ ازدواج وجود ندارد.

مدیرعامل بانک مسکن، اقساط را مهمترین بازار هدف اقشار متوسط ذکر کرد و گفت: در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مهمترین هدف، طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم است.

  • کاهش سود وام 160 میلیونی با در نظر گرفتن

بت‌شکن، رقم ماهیانه نرخ سود تسهیلات این نوع وام را که قبلا ۱۴ درصد بود، با کاهش یک درصدی، ۱۳ درصد اعلام کرد و افزود: دوره بازپرداخت این وام، ۱۲ سال و اقساط ماهیانه آن در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ماهانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برای زوجین، در تهران یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سایر مناطق شهری با سقف ۸۰ میلیون تومان، ۹۷۰ هزار تومان است.

  • شروط اصلی دریافت وام مسکن

وی، سه شرط اصلی استفاده از این طرح را حداقل دارا بودن ۱۸ سال سن و درآمد مستقل، عدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن تاکنون و عدم استفاده از امکانات مسکن دولتی را ذکر کرد و گفت: امکان اعطای تسهیلات در این صندوق از طریق پس‌انداز فراهم است، این در حالی است که علاوه بر آن، ۱۰ میلیون تومان نیز وام جعاله برای این افراد قابل ارائه است. به علاوه اینکه رقم سپرده‌گذاری شده افراد نیز قابل بازپرداخت می‌باشد؛ بنابراین به عنوان نمونه در تهران برای یک ملک ثبتی می‌توان ۱۸۰ میلیون تومان وام مسکن استفاده کرد.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: برآوردها نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد ارزش ملک از طریق این وام‌ها قابل تامین است، همچنین برآوردها نشان می‌دهد متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران چهار میلیون تومان است و متوسط مسکن قابل استفاده در تهران ۷۵ متر و در سایر شهرها ۱۰۰ متر برآورد می‌شود؛ بر این اساس در تهران با این وام ۵۲ درصد ارزش ملک، در تبریز ۶۵ درصد، در اصفهان ۵۰ درصد، ارومیه ۶۸ درصد، مشهد ۵۸ درصد و بجنورد ۸۸ درصد قابل تامین است.

  • طرح دوم: اوراق مشارکت مسکن

وی در توضیح طرح دوم وام مسکن گفت: در طرح ممتاز که پرداخت اوراق از طریق فرابورس صورت می‌گیرد، ۶۰ میلیون تومان وام در تهران، ۵۰ میلیون تومان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۴۰ میلیون تومان در سایر مناطق شهری پرداخت می‌شود و هر یک از زوجین می‌توانند بر روی یک پلاک ثبتی از محل اوراق حساب ممتاز استفاده کنند؛ بر این اساس زوجین می‌توانند در تهران برای یک پلاک ثبتی در مجموع ۱۲۰ میلیون تومان، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری ۸۰ میلیون تومان استفاده نمایند. به علاوه اینکه ۱۰ میلیون تومان وام جعاله نیز برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

  • کاهش نرخ سود اوراق مشارکت

مدیر عامل بانک مسکن، نرخ سود این اوراق را با کاهش یک درصدی از ۱۸.۵ درصد به ۱۷.۵ درصد اعلام کرد و افزود: دوره بازپرداخت آن نیز ۱۲ سال است. اقساط ماهیانه برای تهران برای یک زوج یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سایر مناطق شهری ۸۹۰ هزار تومان است. البته این تسهیلات به زوجینی تعلق می‌گیرد که از ۸۵/۱/۱به بعد ازدواج کرده‌اند.

  • طرح سوم: حساب جوانان

بت‌شکن در بیان توضیحات طرح سوم نیز گفت: در طرح حساب جوانان، زوجین می‌توانند علاوه بر دریافت اصل سپرده‌گذاری و تسهیلاتی که بر اساس آن به آنها تعلق می‌گیرد، صد درصد آن را نیز تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند به طوری که این وام ۶۰ میلیون تومان در تهران، ۵۰ میلیون تومان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۴۰ میلیون تومان در سایر شهرها است.

وی اضافه کرد: نرخ سود تسهیلات این نوع وام ۱۳ درصد با دوره بازپرداخت ۲۰ ساله است. سقف اقساط آن در تهران ۴۰۰ هزار تومان، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۳۳۶ هزار تومان و در سایر مناطق شهری ۲۹۴ هزار تومان است.

  • اولویت پرداخت وام به بافت فرسوده

مدیرعامل بانک مسکن، یکی از اولویت‌های دولت را پرداخت تسهیلات به بافت فرسوده ذکر کرد و افزود: بر این اساس شرایط پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم برای بافت فرسوده تسهیل شد به طوری که محدودیت استفاده خانه اولی برای استفاده‌کنندگان به شرط بافت فرسوده استفاده شد و افراد می‌توانند ملک را در بافت‌های فرسوده خریداری کرده و بسازند. بر این اساس سقف‌های ۱۶۰ میلیون تومان در تهران، ۱۲۰ میلیون تومان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۶۰ میلیون تومان در سایر مناطق شهری در نظر گرفته شده است.

  • به جای اجاره، قسط پرداخت کنید و خانه‌دار شوید

وی با اعلام اینکه از فردا تمامی این سه طرح مذکور قابلیت اجرا دارد، در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر بالا بودن اقساط وام‌های مذکور، گفت: در حال حاضر در تهران هزینه اجاره‌ی یک خانه صد متری، دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است؛ بنابراین یک زوج می‌توانند به جای هزینه این رقم، آن را صرف پرداخت اقساط وام کرده و صاحب‌خانه شوند، ضمن اینکه ارزش خانه نیز در حال رشد است به طوری که متوسط نرخ رشد قیمت مسکن در طول ۲۰ سال گذشته سالانه ۲۴ درصد بوده است و هر چهار سال یک بار، ارزش خانه یک برابر می‌شود، بنابراین آیا نرخی کمتر از ۱۳ درصد در کشور برای تسهیلات بانکی سراغ دارید؟ البته دوره بازپرداخت می‌تواند کوتاه‌تر شود و سود کمتری به افراد تعلق گیرد.

بت‌شکن درباره تاثیر وام‌های بانک مسکن در خروج از رکود گفت: کشور از رکود اقتصادی ناشی از عدم وجود تقاضا برای خرید رنج می‌برد. قدرت خرید کاهش یافته و تقاضا کم شده؛ این در حالی است که سیاست دولت، تسهیلات‌دهی برای خرید است.

  • قیمت مسکن جهش نخواهد داشت

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه طرح‌های بانک مسکن، تاثیری در جهش قیمت مسکن نداشته است، گفت: در عین حال جهشی در قیمت مسکن رخ نداده است، زیرا منابعی که بانک مسکن از آنها استفاده کرده، منابع پرقدرت بانک مرکزی نیست و با اتکا به منابع سپرده‌های مردمی است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۳۳ هزار و ۳۳۹ نفر در طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم ثبت‌نام کرده‌اند و ۶۶۰۰ میلیارد ریال نیز منابع برای بانک از این قِبل تجهیز شده و از خرداد سال آینده تسهیلات آن قابل پرداخت است.

بت‌شکن با تاکید بر اینکه خروج کشور از رکود نیازمند این است که کل بخش‌های اقتصادی فعال شوند، گفت: در ۲.۵ سال گذشته میزان رشد قیمت مسکن کمتر از تورم بود و پیش‌بینی می‌شود رشد قیمت مسکن در سال آینده معادل نرخ تورم باشد و جهشی برای قیمت مسکن در سال آینده پیش‌بینی نمی‌شود.

  • پیش‌بینی معامله ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سال آینده

مدیرعامل بانک مسکن خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود ۱۰۰ هزار نفر از تسهیلات طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم، ۱۵۰ هزار نفر از حساب ممتاز، ۵۰ هزار نفر از حساب جوانان، ۵۰ هزار نفر از بافت فرسوده و ۱۰۰ هزار نفر از تسهیلات مشارکت ساخت استفاده کنند. بر این اساس، برآورد می‌شود برای سال آینده ۵۰۰ هزار واحد مسکونی برای تامین مالی ساخت و خرید از تسهیلات این بانک استفاده نمایند.

وی گفت: سود وام ساخت مسکن با کاهش دو درصدی، از ۲۴ درصد به ۲۲ درصد رسیده است. بت‌شکن خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود که طرح لیزینگ مسکن در اولین جلسه سال آتی شورای پول و اعتبار مورد بررسی قرار گیرد.

 

http://www.tomroof.ir/images/nezam%20tehran.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/patent-thermocutte-smr.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/standard-12977-92-3-300-2.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/5699-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/standard.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/calc%20notes.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/guarantee.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/sji1.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0003-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0004-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_new-sm.jpg

تقدیر شده در نخستین همایش مصالح استاندارد- 1393

آخرین اخبار

مقاومت بالای سازه و سقف های تام در برابر زلزله در استان کردستان


برخی پروژه های دهانه بلند سقف تام در کشور


تقدیر از سقف نوین تام در همایش ملی تعالی استاندارد


حضور سقف تام در هفدهمین نمایشگاه ساختمان تهران (سالن 14 غرفه 112)


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

مرکز توسعه مهندسی و کارآفرینی عمران ایران

مبتکر فن آوری های نوین ساختمانی

ارائه دهنده سری سقف های نوین تام

 

دفتر مرکزی: تهران، خ سهروردی شمالی، پلاک 683

تلفن: 88172697-88172698-88739459

فکس: 88617651

 

ایمیل: info@tomroof.ir

http://tomroof.ir/images/telegram-logo.gif

Brown Blue Orange