دارای تاییدیه از سازمان نظام مهندسی

 

تحت پوشش بیمه سامان

 

دارای تاییدیه از وزارت مسکن و شهرسازی

 

پروانه کاربرد علامت استاندارد 12977

اشکالات فروش کیلویی تیرچه های فلزی (ویژه استان فارس)

یکی از سوالاتی که این روزها ذهن کارفرمایان و سازندگان محترم را به خود معطوف نموده است، فروش کیلویی (با قیمت وابسته به وزن باسکول) یا متری (با قیمت ثابت) تیرچه های فلزی می باشد.

اکثر تولید کنندگان فعلی تیرچه های فلزی اقدام به فروش کیلویی تیرچه می نمایند که کاملا در جهت تامین منافع فروشنده بوده و به ضرر کارفرما می باشد. از جمله اشکالات فروش تیرچه به صورت کیلویی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- در این صورت کارفرما تا زمان تحویل تیرچه ها از وزن نهایی بار و مبلغ نهایی قابل پرداخت اطلاع ندارد.

2- با توجه به اینکه وزن تیرچه ها مشخص و نهایی نشده است، تولید کننده امکان استفاده از میلگردهای پرت کارگاه و سنگین نمودن بی مورد تیرچه ها را دارد.

3- تولید کننده امکان استفاده از فولاد پرسی و ضایعاتی را دارد. این فولاد ها قیمت کیلویی کمتری در بازار دارند و در صورت استفاده می بایست ابعاد بیشتری نسبت به فولاد استاندارد داشته باشند.

4- با توجه به اینکه برخی تولید کننده های غیرمتخصص، درک درستی از بارها و تنش های وارده به تیرچه ندارند، اقدام به تقویت بی مورد قسمتهایی از تیرچه می نمایند که در نتیجه باعث افزایش وزن تیرچه ها و افزایش هزینه های کارفرما خواهد بود.

5- با توجه به اینکه محاسبه قیمت سایر سقف های رایج کشور به صورت مترمربعی صورت میگیرد، فروش تیرچه به صورت کیلویی باعث می شود، امکان مقایسه قیمت تمام شده سقف از کارفرما سلب شود.

با توجه به موارد بالا فروش تیرچه با قیمت ثابت به صورت مترطول (تیرچه) یا مترمربع (سقف)، می تواند از سردرگمی کارفرما جلوگیری نموده و همچنین امکان هرگونه اشتباه یا کم فروشی را از تولید کننده سلب نماید.

ما معتقدیم که با فروش تیرچه های تام با قیمت ثابت، خود را در مسیری بین کیفیت و قیمت محدود می کنیم که باعث افزایش دقت مهندسی ما و جلوگیری از افزایش هزینه های کارفرما خواهد شد.

 

http://www.tomroof.ir/images/nezam%20tehran.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/patent-thermocutte-smr.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/standard-12977-92-3-300-2.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/5699-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/standard.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/calc%20notes.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/guarantee.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/sji1.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0003-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0004-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_new-sm.jpg

تقدیر شده در نخستین همایش مصالح استاندارد- 1393

آخرین اخبار

مقاومت بالای سازه و سقف های تام در برابر زلزله در استان کردستان


برخی پروژه های دهانه بلند سقف تام در کشور


تقدیر از سقف نوین تام در همایش ملی تعالی استاندارد


حضور سقف تام در هفدهمین نمایشگاه ساختمان تهران (سالن 14 غرفه 112)


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

مرکز توسعه مهندسی و کارآفرینی عمران ایران

مبتکر فن آوری های نوین ساختمانی

ارائه دهنده سری سقف های نوین تام

 

دفتر مرکزی: تهران، خ سهروردی شمالی، پلاک 683

تلفن: 88172697-88172698-88739459

فکس: 88617651

 

ایمیل: info@tomroof.ir

http://tomroof.ir/images/telegram-logo.gif

Brown Blue Orange